TH dobývají americký trh!

29. února 2008 v 21:33

Jak teenie kapela Tokio Hotel dobývá americký trh a vedle toho leští image Německa

Na stole s kondomy musí všichni stranou. Durex, Trojan a kondomy, které září ve tmě, leží zdarma v rámci přesvědčovací kampaně amerického hudebního průmyslu ve vestibulu legendárního koncertního klubu "Filmore NY". Skutečně pozoruhodné, ale kolem 800 přítomných do 16 let křičí, piští, ječí, jak to většinou u dívek v hororech bývá. Drží svoje transparenty, na který je napsáno: "Bill, ich liebe dich", nebo "Gustav, zieh dein T-Shirt aus". Jedna drží pyšně svoji podprsenku ve vzduchu. Na tomto pondělním večeru v Manhattanu je zdánlivě všechno možné. Pořadatel, který měl držet dívky od podia vysíleně říká: "300 hard-rockových fanoušků by bylo stokrát lepších".
Schrei (bis du du selbst bist). Všechny tyhle mále hysterické Američanky čekaly uplynulý týden jenom na jedno: Tokio Hotel. Německé kluky - kapela s svéhlavými účesy právě dobývají velký hudební trh světa: Tokio Hotel jedou do Ameriky. Pět koncertů udělali tahle čtveřice Magdeburčanů na druhé straně Atlantiku. Jeden v Torontu, jeden v Montrealu, jeden v Los Angeles a dva v New Yorku. Lístky na toto testovací turné byly vyprodány během deseti minut. Na Ebay byly lístky vydraženy za 800 dolarů. Jedna teenie fanynka v L.A. držela pyšně svůj transparent se slovy: "Investovala jsem více než 3000 dolarů, abych navštívila tři koncerty TH." Dokonce hip hopový modul Jay-Z navštívil "Roxy" klub na Sunset Boulevard, aby si zázračný import z Německa poslechl. A ctihodný "New York Times" napsal na titulek "Divoké přivítání pro německou teenie pop kapelu" a koncert shledával jako "zvláštně úchvatný od začátku do konce". Přitom pánové Bill Kaulitz (18, zpěv), Tom Kaulitz (18, kytara), Georg Listing (20, basa) a Gustav Schäfer (19, bicí) překvapivě nevydali ještě na americkém trhu albu. Vyjde v květnu/černu.
"O Tokio Hotel jsem se dozvěděla na internetu a byla jsem okamžitě fanynka", vypráví Angelica, 16, z Brooklynu a poukazuje na Youtube a Myspace, kde jsou američtí fanoušci. Je tady se svojí matkou Catherine, která nechce svůj věk prozradit a vzala si s sebou špunty do uší. "Ne kvůli hudbě", říká, "ale kvůli vřískotu".
Je 18.30 hod. a otevírají se dveře do "Filmore NY", kde hráli už Red Hot Chilli Peppers nebo Black Crowes a matky a otcové fanoušků prchají většinou na bar v zadní části klubu. Je 20.hod a vystupuje konečně vytoužený německý zázrak na podiu. Matka vytahuje špunty do uší a stovky mobilů a foťáků jdou rychle do výšky, když to tahle čtverka rozjíždí s "Redy, Set, Go" /Übers Ende der Welt. "Achtung, fertig, los und lauf/Vor uns bricht der Himmel auf/Wir schaffen es zusammen/Übers Ende dieser Welt/Die hinter und zerfällt", zní v německém textu. A musí se nechat, že tyto čtyři děti z východu opravdu něco mají. Když bych byl 12letá dívka, potom bych jimi byl totálně vyzářen.
Übers Ende der Welt. Ne jenom v Berlíně, Paříži, Moskvě dokonce také v Severní Americe se mladí fanoušci hlásí k textům Tokio Hotel. V denicích teenagerů může být: Špetka světobolu smíchaný se strachem z budoucnosti… Tak jde puberta všude na světě. A Tokio Hotel k tomu dodávají soundtrack. Debutového alba "Schrei" se prodalo více než 1,5 milionu CD; na první turné přišlo 350 000 lidí. To ve starém světě nebylo. Lidé si naštěstí ještě kupují CD v obchodech, než aby stahovali nelegálně z internetu.
Jeden ze čtyř můžu, který se ukazuje v pozadí za kapelou, je David Jost. 35letý má na sobě tričko, úzké džíny a okouzlující smích. "Takhle to také začalo ve Francii a Rusku", září a sleduje jako pyšný otec z balkonu "Filmore NY" nadšené americké fanoušky.
Jost je "producent, manažer a velký přítel" této čtyřky na podiu. Píše s frontmanem Billem společně hodně songů. "Bill nosí v sobě velké emoce", říká. "Někdy stojí před tebou a jeho stín váží tunu a z momentu začne zářit, jako když se slunce hýbá ulicí. Takový frontman jako je Bill, existuje v desetiletí málo".
Tento Bill vypadá se svými vlasy, černými linkami kolem očí a nalakovanými prsty hermafroditně a někdy uzavřeně křehce. Ale také sexy.
zdroj:tokio-hotel-de.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama