Životopis-Věra Křesadlová

16. února 2008 v 19:26
Bývalá manželka Miloše Formana se před kameru vrátila po dlouhé filmové pauze v roce 2005 ve filmu DOBLBA! (režie Petr Vachler). Následovala role matky ve filmu Medvídek režiséra Jana Hřebejka.

Po střední uměleckoprůmyslové škole se stala členkou divadla Semafor, kde dlouhá léta působila jako zpěvačka a herečka (1963-1989).

Už za studií zpívala s amatérskou bigbeatovou kapelou a při jednom z koncertů zaujala mladého režiséra Miloše Formana natolik, že ji obsadil do svého připravovaného debutu KONKURS (1963). Její největší filmovou rolí byla Štěpa z INTIMNÍHO OSVĚTLENÍ (režie Ivan Passer, 1965), ale ztvárnila mimo jiné také postavu Celbové v Menzelově povídce ZLOČIN V DÍVČÍ ŠKOLE (1965), studentku sochařství Zuzanu v Papouškově NEJKRÁSNĚJŠÍM VĚKU (1968) či milenku stranického funkcionáře v Jirešově adaptaci románu Milana Kundery ŽERT (1968). V následujících desetiletích se ve filmu často neobjevovala a po opuštění divadelních prken Semaforu pracovala v 90. letech jako správcová rezidence prezidenta republiky.

V menších rolích se objevila ve filmech AKUMULÁTOR I (režie Jan Svěrák, 1993) a NEJASNÁ ZPRÁVA O KONCI SVĚTA (režie Juraj Jakubisko, 1997).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama