Překrásný dopis pro MM od M.F.

4. března 2008 v 20:42
zdroj:marilynmanson.wz.cz
Opravdu stojí za to si to přečíst!
Vážený pane Mansone!
Nedávno jsem přemýšlel o osobnosti, o umělci, který žije ve svém vlastním světě. Nedbá na okolí a probíjí si cestu skrze zdi k vytyčenému cíli- Okamžitě jste mě napadl Vy - Marilyn Manson - zpěvák pobuřující celý svět svými texty. Kousky na pódiu a zároveň nepochopený umělec.
Sleduji vás již od počátků Vaší tvorby. Fascinuje mě, jak se vždy dokážete odlišit. Nikdy jste se nesnížil ke komerci. Jednou jste řekl: "Špatný kouzelník odhalí všechny své karty." Toto jste si uvědomil hned ve svých uměleckých počátcích. Vy máte vždy nějakou kartu schovanou. Marilyn Monroe -slavná zpěvačka a Charles Manson -sadistický vrah. Od nich jste si vypůjčil křestní jméno a to jakoby symbolizovalo celou Vaši tvorbu. Černá a bílá. Kdyby nebylo zlo, nikdo by nepoznal, co je dobré. V interview vystupujete jako nanejvýš inteligentní člověk, vyjadřující se jako umělecký básník. Naproti tomu na koncertním pódiu jste schopen dělat věci, které lidi děsí či odpuzují. Věřím, že i tyto scény na pódiích máte občas též promyšlené. Chcete šokovat, pobouřit, rozrazit stará dogmata. Vy se nestydíte a my se bavíme. Uvědomil jste si, že kdo je na předních stránkách časopisů, ten je v kurzu. Začal jste jako "americký antichrist" a teď končíte jako gentleman z první pol. 20 století. Trhal jste bible a pobuřoval církev, když jste se svlékal z církevního úboru a prováděl obscénnosti, a dnes zpíváte u klavíru písničky od Kurta Weila. Tvoříte umění a stále šokujete. Otevřeně se bavíte o sexu, jdete svou vlastní cestou. Obdivuji, že Vám nezáleží na veřejném mínění, že jste dokázal prosadit své umění, které nebylo zpočátku pochopeno.
Váš vlastní svět možná dotvořili drogy. "Včera v noci jsem měl sen. Chcete slyšet ten sen: Plaval jsem v moři plném stříkaček, poté jsem zastavil na pláži z kokainu. Obloha byla z LSD a každičkej strom z marihuany…," přednášel jste svůj sen publiku. Nezřízený život, žádná životospráva. Vždy jste žil ze dne na den, jakoby už nebyl zítřek. Neodsuzuji Vás za Vaši závislost. Ví, co jste si prožil v dětství, možná jste neměl ani jinou volbu. Neměl jste duši o kterou se opřít, nikoho komu složit hlavu do klína, byl jste zoufalý a zvolil jste si vlastní cestu.
Nechci, aby můj dopis Vám vyzněl, že jste člověk beroucí drogy, který zakládá vše jen na image, na skandálech, šíleném vzhledu a ofenzivních textech. Tvrdě pracujete, většinu času trávíte sám ve svém domě, kde promlouváte sám jen se svou kočkou. Ve správný čas se objevíte na titulních stránkách, v televizích a rádiích. Víte jakou váhu má reklama. Jsem rád, že Vaše práce dosáhla uznání. Vaše album The Golden Age Of Grotesque bylo nejprodávanější hned v 5 zemích světa! Zahodil jste svou předchozí práci z minulých let, zavrhl některé členy kapely a pustil se do nového podniku, do nového boje proti cenzuře, proti jakési stydlivosti světa. Zavedl jste nový prvek v umění, či jste ho zdokonalil a dovedl opět o kus dále, spojil jste výtvarné umění z hudebním. Vaše výstavy jsou navštěvovány největšími umělci světa. Když si prohlížím Vaše obrazy, tak si říkám, že nic podobného svět ještě neviděl. Fantastické depresivní barvy s náznakem konkrétního vyjádření. Za svůj pochod trnitou cestou budete odměněn. Už dnes je jasné o kom se bude učit jako o umělci přelomu 20. a 21. století Váš zásah do součastného uměleckého světa se již nedá přehlížet.
Líbí se mi váš svět, ba jsem jím okouzlen. Sleduji Vás již dlouho, ale i přesto ve mně vzbuzujete pocit tajemnosti a naprosté nepředvídatelnosti. Chtěl bych pootevřít dveře a alespoň nahlédnout do světa, který v sobě skrýváte. Váš svět není jako kohokoli jiného , je zajisté unikátní a výjimečný. Skrývá se v něm spousty rozporů, nenávist, spousty píle a práce, touhy, cílevědomí a bolesti. Na povrchu jste nepřístupný člověk, ale v nitru citlivý. Bolí Vás pomluvy lidí, stále slyšíte: "To je ten, co nemá žebra, ten co kopuloval s ovcí." Byl bych rád aby Vaše duše našla svůj vytyčený cíl, abyste byl šťastný. Svět jako tento, potřebuje v těchto dobách někoho, kdo se nebojí a je schopen plně vyjádřit svobodu myšlení.
S obdivem a úctou
M.F.
Moje pozn.: Před autorem každopádně smekám! SC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama