Giorgio Armani -životopis

2. dubna 2008 v 16:59 |  MÓDA
Módní návrhář Giorgio Armani se narodil 11.7.1934 ve městě Piacenza, asi 50 km jižně od Milána. Po dobu dvou let studoval zdravotní školu, učil se fotografii a v roce 1957 absolvoval základní vojenský výcvik, po té pracoval jako aranžér v prestižním obchodě a konečně, v letech 1961 až 1970, nastoupil jako designér pro značku Nino Cerruti. Na vlastní nohy se postavil v roce 1970 a s podporou blízké přítele, Sergio Galeotti, vytvořil v roce 1974 vlastní kolekci pánského oblečení. Postupně přizpůsobil design ženám a o rok později společně s Galeottim vytvořili kolekci dámského oblečení. Sergio ale v roce 1985 zemřel a Giorgio se tedy spojil se svojí sestrou Rosannou Armani, která se stala P.R. Armani Group.

Armaniho návrhy dámských oděvů čerpají inspiraci v oblečení mužů, jehož látky důmyslně kombinuje v nestrukturovaných dámských sakách i šatech. S tímto přístupem vytvořil Armani nový standart v chápání elegance, perfektně padnoucí, precizně zhotovené střihy.
Roční obrat Armani Group je 1,5 mld dolarů. Hlavním odbytovým trhem jsou USA s více naž 12000 prodejními místy. Samotný Giorgio je majitelem čtyř domů ve městech St. Tropez, Broni, Forte dei Marmi a Pantelleria.
Armaniho rukopis je charakteristický velmi uvolněným střihem, kvalitními materiály a perfektním zpracováním. Velmi pozorně naslouchá svým zákazníkům a i když má chuť občas experimentovat, obvykle se vrátí zpět ke svému elegantnímu pojetí módy.
amusky.blog.cz
Scary Child
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama