Hippies-styl

6. dubna 2008 v 10:16 |  MÓDA
Hippies začali působit v 60. letech v USA. Když se mladí Američané bouřili kvůli krvavé válce ve Vietnamu. Nezasvěceným lidem jejich hnutí hippes asociovalo hlavně sex, drogy a hudbu nekonvenčních mladých lidí.Nikdo se na hippes nekoukal jinak. Možná kdyby se lépe pokusili prozkoumat jejich filozofii, třeba by se na hippies dívali jinak.
Názory hippes jsou poněkud jiný ?? Hippes věří, že zítra bude líp a vyjde sluníčko.
Hippie je člověk, který netrpí obvyklými obavami ostatních. Vše dělá tak aby to dělalo radost nejen jemu ale i všem kolem něj.
Heslo hippies je "Do you own thing" tzn. dělej si svoje, pokud tím neomezuješ druhého. Mají rádi všechno co je nové a lepší.
Né moderní technika, ale spíš písnička nebo kytka. V 60. letech se to projevovalo volnou láskou, drogami, básní, knih, představení. Obojí by se mělo zkusit, až na to budeš dostatčně zralý/á. Hippies měli vždycky odpor ke všemu co bylo
novinka "doby".
Hippies se snažili žít v souladu s přírodou, pomáhat ji a chranit. ,,Žij a nech žít.'' Být hippy znamená být otevřený vesmíru, přirodě a Bohu, ať už si pod tím či oním představuješ cokoliv.
Netouží dobýt svět, protože nemají vůdce, to je samo o sobě proti tomu, zač bojují. Chtějí jen sdělit, že podle nich je toto správné. Touží prostě říct světu: Podívejte, to si myslím já.
Moda versus styl
Oblékání je vnějším vyjádřením názoru na aktuální módu a úroveň oděvního průmyslu. Korálky jsou tu jak pro krásu, tak možná také protože dotyčný ví co znamenají.
Korálky, přívěšky, talismany, dlouhý háro, zvonáče, kristusky, batika a holá kůže. To vše je hippies vlastní, a jenom potvrzuje že šaty dělaj člověka, jenomže, může se stát že to zrovna nebude mít na sobě.
Dívej se však vždycky člověku do očí, protože z očí korálky a batika sundat nejdou. Podívej se na něj a když se laskavě usměje, tak je hippy. Hippies vytvořili zajímavou, krásnou a veselou módu. Je to směs hodně etno stylů - Indiáni, africké kmeny... V 80. letech začal hippie styl přecházet do punku, ale stále se vrací. Pokud chceš vypadat jako hippie a zaujmout nějakého nezávisláka nebo jít demonstrovat za zvířátka s Greenpeace, tak se obleč do něčeho barevného. V létě dlouhé sukně, batikovaná tílka a trička... V zimě zvonáče a doma pletené svetry. Zajdi někdy do sekáče a tam toho objevíš! Nebo si tohle oblečení můžeš vyrobit sama. Všechno bílé nabatikuj a staré jeansy rozpárej a našij do nich klíny z nějaké květované látky. Nebo na ně něco vyšij. Rebelky mají fantazie vždycky dost, ne??
O čem ta móda vlastně je:
o volnosti a tom, jak fajn se v oblečení cítíš a jak pohodově vypadáš
o barvách - batikování je jednou z možností, jak navíc dosáhneš originality
vyšívané džíny nebo džíny s všitými klíny z barevné květované látky
dlouhé rozevláté sukně
doma pletené volné svetry
šátky - buď uvázané na piráta, nebo místo pásku
dřevěné korálky a moooře náramků přátelství
prstýnky na prstech rukou i nohou
brýle lennonky
dlouhé vlasy
znak ganja nebo peace na krku
Doplňky:
Šátek kolem hlavy - buď na "piráta", nebo na "ninju"
Šátek místo pásku, Sponky a náušničky napodobující lužní kopretiny, dřevěné korálky
Brýle lennonky Prstýnky i na prstech u nohou
Ganja nebo peace na krku
Náramky přátelství
Vlasy:
Víc než symbol jedné generace.
Rok 1967 vnesl do života americké veřejnosti další traumatizující šoky. Stále intenzivněji doléhala na lidi můra vietamského konfliktu, což vyvolávalo četné protestní akce. Množily se studentské demonstrace, přiostřovaly rasové rozmíšky, autorita vlády klesla v očích především mládeže natolik, že mladí odmítali nastoupit vojenskou službu. V této vzrušující atmosféře bouřlivých událostí vyklíčilo mezi mladými hnutí hippies, kteří hledali únik v přírodě, volné lásce, psychedelické a folkové hudbě, halucinačních drogách. Svůj postoj k politické situaci proklamovali heslem "Milujte se, ale neválčete!" a jedním z jejich poznávacích znamení byly právě dráždivě dlouhé vlasy. Móda květinových dětí - hippies je pestrá, nápadná, veselá, barevná, prostě trochu ujetá. Pár komunit žije dodnes. A i dnes jsou to lidičky, kteří se bouří proti životu v konzumní společnosti, proti spořádanému životu svých otců. Odmítají násilí, uznávají myšlenku Bůh je láska.
ZVYKLOSTI

Specialitkou hippies jsou happeningy. To je o tom že se dělá zábava, která má nějaký účel, může něco říct. Rádi se schází se svoji květinovou rodinou. Rádi si povídají a poslouchají. A jsou to schopni spáchat kdykoliv a kdekoliv.
Scary Child
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama