Kamila Moučková-životopis

16. dubna 2008 v 12:11
Kamila Moučková,*8.4.1928 - rozhlasová a televizní hlasatelka
dcera komunistického novináře a politika Viléma Nového bývalá manželka herce M.Williga a bývalá životní partnerka Jiřího Zahajského. Studovala na reálném gymnáziu, po osvobození působila krátce jako herečka v oblastních divadlech v Teplicích a Jihlavě, pak jako hlasatelka pražského Čs.rozhlasu a hlasatelka a moderátorka zpravodajských pořadů Čs.televize.
Mezitím zanechala v české kinematografii několik důkazů o své původní herecké profesi, hrála ve filmech: Zvony z rákosu, Slovo dělá ženu, Tereza. Délka polibku devadesát, Dva tygři.
Za to, že se v období demokratického procesu podílela na protikomunistickém vysílání televize i rozhlasu, byla s nástupem normalizace z ČT propuštěna. V 70. a 80. letech pracovala v příležitostných zaměstnáních a další persekuci čella jako signatářka Charty 77 a aktivistka disentu. Počátkem 90. let působila znovu v ČST, od roku 1994 spolupracuje s různými rozhlasovými stanicemi.
Skutečně ji zná snad celý národ. Patřila k počátkům Československé televize, její jméno je spjato se živým zpravodajským vysíláním 21. srpna 1968, odkud ji přímo ze záběru odvedli ruští vojáci.
rozkvetlekonvalinky.estranky.cz
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 codogno codogno | Web | 20. června 2015 v 14:39 | Reagovat

online pujcka pred výplatou blovice ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama