Punk

11. dubna 2008 v 20:57
Anglicky toto slovo znamená nesmysl, výtržník. Toto označení se používalo pro nekvalitní hudbu. Punk jako hnutí vznikal postupně, přesto za jeho vznik bývá zpravidla označován rok 1976. Především v Anglii tento styl nebyl chápán pouze jako hudební záležitost, ale i jako věc životního stylu. Punkeři se pak programově stavěli proti společnosti a propagovali protikladný životní styl, kdy kritizovali především přetvářku a "honbu za penězi". Tento životní styl během krátké doby vedl k určité pasivitě a s hnutím se často šířily drogy. Stěžejním heslem punku je No Future! - žádná budoucnost. Toto heslo lze za určitých okolností považovat za zlidovělou verzi teorie bodu Omega, se kterou ve 20. století přišel jezuitský teolog Teillhard de Chardin. Ze strany vyznavačů punku se lze často setkat s tvrzením, že základem punku je provokace.
Ačkoliv je s punkem spojována hlavně Anglie,tak punk vznikl v americe. Původně se jmenoval Street-rock a v anglii dostal pojmenování Punk. V 70. letech nastoupila v británii první vlna punku. Punk se stal tím nejtvrdším,co jste mohli na hudební scéně slyšet. Hudba není nikterak složitá, zato je velmi rytmická a texty úderné.
Punk byl forma protestu,jeho texty vystupují proti režimu a volají po anarchii. Punk není mrtev!
Móda punku - úzké potrhané džíny,vysoké boty,provokativní triko,kožená nebo džínová bunda. Oblíbená móda punku jsou taky pod kolena zastřihnuté kalhoty,různá potrhaná saka jako nosili Sex Pistols. Vše se zdobí spínacími špendlíky. Můžete přidat i nějaký ten řetěz,vysací zámek... No a nakonec samozřejmě správný účes. Číro,bodliny,rozcuchané dlouhé vlasy. Vše často nabarvené.
Scary Child
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama