Brigitte Nielsen-životopis

3. května 2008 v 14:12
Je dcerou inženýra a knihovnice. Začínala jako modelka agentury Elite. Dino De Laurentis si ji vybral pro titulní roli udatné rudovlasé bojovnice, která se s pomocí velekněze (Arnold Schwarzenegger) mstí kruté královně (Sandahl Bergmanová) za smrt svých rodičů, v comicsové fantasy Red Sonja (r. R. Fleischer), ačkoliv nikdy nestudovala hereckou školu.

Jako svůdná Ruska Ludmila, olympijská mistryně v plavání, doprovázející svého manžela - amatérského mistra světa v boxu (Dolph Lundgren) - na utkání s americkým šampionem (Sylvester Stallone), účinkovala ve filmu Rocky IV (r. S. Stallone). O rok později se objevila v úloze reklamní modelky Ingrid, kterou zachrání před sektou sadistických vrahů policejní specialista (Sylvester Stallone), v akčním kriminálním snímku Cobra (r. G. P. Cosmatos).

Díky těmto dvěma filmům se její vizáž stala jedním z archetypů nezávislé ženy 20. století: hrdě vypjaté držení těla, mužsky razantní pohyby, koketně vzletné obočí a pevně vyčesané, tužidlem zpevněné vlasy platinové blondýnky. Její poslední velkou příležitostí byla role sadistické profesionální vražedkyně Karly Fryové v kriminální komedii Policajt v Beverly Hills II (r. T. Scott) a pak následoval ústup ze slávy.

Snažila se ještě prosadit v Evropě jako zpěvačka (LP deska Every Body Tells a Story), načež definitivně zabředla do nenáročných snímků kategorie B. Pomíjivou slávu získávala především svými neskrývanými fyzickými přednostmi, manželstvím se Sylvestrem Stallonem (1985-88) a zejm. skandály, spojenými s jejich rozvodem.

Z prvního manželství s dánským jazzovým hudebníkem Kasperem Windingem pochází syn Julian (nar. 1983), ze vztahu s fotbalovou hvězdou Markem Gastineauem má syna Kiliana (nar. 1990). Třetím manželem byl britský režisér videoklipů Sebastian Copeland. 1992 pobývala pracovně v Československu, kde natáčela TV filmy Peklo v řetězech II a Princezna Fantaghiro.

osobnosti.cz
Scary Child
Brigitte Nielsen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama