Espadrilky:DD

23. května 2008 v 7:45 |  MÓDA
Že ještě neznáte "espadrilky"?
Název vám možná nic neříká, ale pohled na fotku jistě ano! Espadrilky jsou to neformální sandály, které byly velmi oblíbené zejména v 80. letech a v loni se opět objevily na módním výsluní, kdy je ve svých kolekcích představily takové módní domy jako Miu Miu, Hugo Boss, Cesare Paciotti, Donna Karan a mnoho dalších!
Letos se však espadrilky, které původně vznikly v Pyrenejích, staly módním hitem po celém světě. Jsou totiž levné, pohodlné, stylové a díky nekonečně široké škále barev a vzorů velice snadno kombinovatelné s ostatním oblečením.

Francouzi boty pojmenovali podle pevné a husté středomořské trávy, které se v katalánštině říká Espart a ze které se vyrábí provazy.

První espadrilky se však nevyrobily ve Francii, nýbrž ve španělském Katalánsku a to už ve 14. století. V Katalánsku dodnes existují obchody, které nabízejí pouze tuto obuv! Tradiční espadrilky jsou vyrobeny z plátna a jednoduchá podrážka je tvořena z provazu.
Dnes jsou espadrilky nejčastěji vyrobeny z barevného plátna či hrubé bavlny s podrážkou z lýka či šňůrek smotaných tak, aby vypadaly jako provaz. Ačkoliv je provazová podrážka pro espadrilky charakteristická, u těch kvalitnějších z dílen světových návrhářů je nahrazena gumovou podrážkou, takže ta provazová je více či méně pouze pro efekt.

Pokud toužíte zářit ve městě i u moře, rozhodně si jedny pořiďte!
Scary Child
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama