Jaké oblečení nosí dnešní studenti?

12. května 2008 v 15:30 |  MÓDA


Na našich školách ještě nebyly zavedeny uniformy, zatím máme tu možnost, vyjádřit své pocity a názory oblečením nebo se jen ve škole ukázat v novém outfitu. Někteří tvrdí, že by nebylo špatné následovat příklad amerického a britského systému a zařadit do šatníku uniformy. Pokládali by to za čest zdůraznit, k jaké škole náleží. Ale chtěli by to tak opravdu všichni?


Studentka gymnázia Míša, která se vrátila z ročního pobytu na soukromé střední škole v USA, školní uniformu také nosila. Mimochodem, velice si to pochvaluje: "Nemusela jsem přemýšlet každé ráno, co na sebe".

"Co na sebe?" - tak to trápí každé ráno mne i mé kamarádky-gymnazistky. Probouzím se, jdu se podívat z okna, jaké je dnes počasí. Rána jsou již chladná, sluníčko se schovává za mraky… Vracím se ke skříni z oblečením. Tak co to bude? Probírám se ramínky s halenkami a tričky. Mám si vzít hedvábnou halenku s květinovým vzorem z MNG, nebo to bude pop-artové tričko od Comtessy? Po několikaminutovém usilovném přemýšlení vítězí nakonec obyčejné sportovní tričko a džíny. V duchu pěji ódu na slávu tvůrci prvních džínů Levi Straussovi, protože i jeho původní záměr byl vytvořit pevné, odolné pracovní kalhoty. Tak, před odchodem z domova si ještě nazuji sportovní tenisky a hurá! do školy.

Ve škole potkávám Markétu, Moniku, Terezu, Dášu… Stojíme v šatně před jediným školním zrcadlem. Podíváme se tam, a najednou vidíme nějaká dvojčata, trojčata, ne - čtyřčata?! No, díky tomu oblečení - tričku a džínám - vypadáme všechny skoro stejně. Přijde nám to legrační. Tak máme také svou uniformu, aniž by nám to někdo nařizoval, začneme se chovat uniformně, tak abychom nevybočovaly z řady. Zkusím udělat menší sociologický průzkum a zeptám se spolužáček, proč preferují tento styl oblečení do školy.


kosile1tilko1tilko2tricko1
A co takhle piercing a tetování? Že jsme na to ještě moc malí? Tak to se opravdu pletete, piercing můžete vidět u každé druhé dívky. ,, Když chcete být in a nevypadnout z party, tak je to nutnost. Ted to mají všichni." Tereza už má s piercingem určité zkušenosti, to můžu vidět na její tváři. Jeden kamínek v nose a neustále obtěžující kulička v jazyku, o pupíku ani nemluvě.

Kluci jen přihlížejí a smějou se našemu rozhovoru, prý že holky se snad neumí bavit o ničem jiném než o módě. Sami nepřemýšlí nad tím, co mají právě na sobě. Ale neříkají to jen tak, aby se necítili trapně před kamarády? Proč pak mají na sobě značkové džíny, mikinu od Quiksilver a nový model tenisek od Adidas. A co teprve ta nažehlené košile a pečlivě vybrané třicko tak, aby se barevně hodilo? Nejspíš jim to všechno kupují rodiče a pak jim to vnucují. Ať je to tak nebo tak, i kluci se snaží vypadat dobře a to i ve škole


1234
kacuskyblogisek.blog.cz
Scary Child
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama