Lék na depresi? Nákupy v Londýně

11. května 2008 v 19:15 |  MÓDA
Ať sháníte cokoliv od obyčejných legín za pár korun po poslední model od Vivienne Westwood, buďte si jisti, že to dostanete koupit v Londýně!
Říká se, že když něco nemůžete sehnat v Londýně, tak to snad vůbec neexistuje a je dost pravděpodobné, že na tom něco bude.

Kalhoty? 3 libry!

Když to do Londýna stihnete ještě před Vánocemi, ochutnáte úžasnou atmosféru a nakoupíte originální dárky. Když až po svátcích, nevadí. Narazíte na fantastické slevy, při kterých ceny mnohde padají až pod hranici uvěřitelnosti. Jestli je pro vás nakupování něco jako terapie, pak Londýn je špičkový terapeut, stačí vědět, kam se vydat!

Lesk a záře Oxford Street

Na Portobello Road Market seženete starožitnosti a oblečení, na Charing Cross Road zase jakoukoliv knihu, na kterou si vzpomenete. Naprostým londýnským hitem je Oxford Street v samotném centru města! Z obchodů se zcela jistě vyplatí zajít do nákupního domu Selfridges. Z oblečení tu najdete snad úplně všechno od úborů po běžné nošení až po společenské róby. Zdejší potraviny nemají konkurenci a oddělení s kosmetikou je největší v Evropě! Obrovský, pohodový a kultovní oděvní řetězec - takovými přívlastky se honosí Top Shop - www.topshop.com! Jednu z jeho prodejen najdete právě na Oxford Street a za vše myslím mluví prodej: Řetězec prodá každou minutu 30 kalhotek, každý den 6000 džínů a každý týden více než 35 000 párů bot! Hlavní nákupní tepnu Londýna Oxford Street každoročně zdobí tisíce vánočních světel, stejně jako přilehlou Regent´s Street. Také tady stojí za to otevřít peněženku! Pokud vás těší pohled na upřímný údiv, nevynechejte proslulé hračkářství Hamleys.

Camden Market pro všechny!

Pro značkové oblečení značek Diesel, Mambo, Puma a mnohé další zajděte na Carnaby Street, bez zastávky ji určitě neprojdete. A až vás omrzí luxus, vyjeďte si metrem nebo typickým double-deckerem na Camden Market! Obrovské tržiště vítá každý týden od čtvrtka do neděle vítá všechny vyznavaček módních trendů, "skejťák", punker i ty, kteří se sem původně přijeli "jen" podívat. Je tu úplně všechno. Úplně.

Praktické informace:

Jak se tam dostanete: Nízkonákladová letecká společnost easyJet má přímou linku z Prahy do Londýna, letenky hledejte na www.easyjet.com. Celodenní jízdenka na londýnské metro stojí 5 liber, autobus číslo 8 projíždí takřka celým centrem. Chcete-li toho hodně vidět, nasedněte!
Kde bydlet: Levně můžete bydlet i v samotném srdci Londýna. Nedaleko Piccadilly Circus stojí London Piccadilly Hotel. Ceny za noc ve dvoulůžkovém pokoji se pohybují okolo 30 liber. Rezervace na www.piccadillyhotel.net.
Doubledeckery na Oxford Street
Harrod´s
Korálky - čtvrť City
Okolí Regent Street
Oxford Street
Pasáž v ulici Regent Street
Piccadilly Circus
Vánoční výzdoba Oxford Street
Vstup do metra - Piccadilly Circus
Vstup na Camden Market
kacuskyblogisek.blog.cz
Scary Child
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama