Retro-80.let

25. května 2008 v 14:14 |  MÓDA
Co je retro, to je minulost, řeknete si. Ovšem jsou trendy, které nikdy nezestárnou a pořád dokolečka se nám vrací. A jedním takovým by určitě měly být i okouzlující mladistvé účesy z 80. let.
V osmdesátých letech pravděpodobně každá slečna či mladík toužili po tom mít rockovou kapelu a stát se hvězdou. Podařilo se to sice málokomu z nich, ovšem image si změnili snad úplně všichni a rovné dlouhé vlasy v kombinaci s výstředními klobouky, či naopak krátké kudrnaté "afro" jste mohli vidět doslova na každém rohu. A i dnes se najde nějaký ten nadšenec, či možná čas od času i netušící fanoušek stylu 80. let, doby svůdných objemných lokýnek, ohonů na stranu a tmavých rozverných rockových účesů.

Účesy 80. let se nesou především v duchu originality osobnosti a hravé rozvernosti, což jsou bezesporu vysoká esa i v dnešní době. Samozřejmě v letech osmdesátých řada dam s velkým potěšením tuto originalitu kopírovala od celebrit z televizních obrazovek, zatímco dnes je volba účesu z " osmdesátek" spíše výsledek rozvažování v kombinaci s vlastním vkusem, popřípadě rady kadeřníka.

Mohutná trvalá, či krátké hladké účesy už dnes až tolik neletí, ale rebelské rockové rozverné "háro" je v kurzu stále. Navíc, pokud jde o účes, všichni jste již určitě nejméně stokrát slyšeli, že nejdůležitější je přizpůsobit jej tvaru obličeje, a také potřebám daného uživatele, takže pokud někomu sedí "osmdesátky", proč ne...
Většina sestřihů z osmdesátých let nejspíš na první pohled vypadá naprosto totožně, a možná je to částečně pravda - fenomén krátkých foukaných účesů je snad nezapomenutelný, ovšem jejich kouzlo se skrývá ve velké variabilitě na malém prostoru. Za použití všemožných stylingových prostředků bylo možno tvořit skutečné zázraky, a vzhledem k tomu že osmdesátá léta byla skutečně hravá, slečny a dámy se rozhodně vyřádily. Dnes jsou technologie a možnosti úpravy vlasů navíc ještě širší, takže " kreativci" se jistě uplatní.

Celkově vzato, slečinky kopírující hvězdy filmových pláten a zničené vlasy od trvalých asi nebyly nejlepším tahem, ale každá mince má dvě strany, a tou druhou je v případě účesů z 80.let především variabilita a svěžest. V kombinaci s charismatickou osobností je pak naprosto neodolatelná.
Scary Child
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama