Richard Kruspe-životopis

10. května 2008 v 17:46
Richard Zven Kruspe Bernstein
Narozen: 24.06.1967 v Wittemburgu
Výška: cca 180cm
Oči: zelené
Znamení: rak
Předchozí skupina: Orgasm Death Gimmicks
Předchozí práce: prodavač
Činnost ve skupině: kytara
Má dvě starší sestry a jednoho staršího bratra. Jeho rodiče se rozvedli, když byl Richard ještě malý. Matka si vzala jiného muže, který Richarda neměl rád, a tak mu jednou roztrhal plakát skupiny Kiss v jeho pokoji. Poté se přestěhovali do vesnice Weisen. Věnoval se Boxu. Je vyučený kuchař, ale pracoval jako prodavač. Když mu bylo 16, navštívil Československo, kde si koupil kytaru. Nejprve jen kvůli výhodnému prodeji, ale pak se na ní začal učit a nechal si ji. V devatenácti letech se přestěhoval na Lychener Straße,
do východního Německa, protože už byl znuděný místní hudbou. V Německu dělal každý den hudbu sám, protože ho zde nikoho neznal. Dva roky bydlel v apartmánu, kde měl kytaru a bubny. Podle Richarda to byl smutný čas. Před pádem Berlínské zdi se chtěl podívat na druhou stranu. Tam se omylem připletl do demonstrujícího davu, kde ho někdo udeřil do hlavy a poté ho zatkli. Strávil šest dní ve vězení. Potom se rozhodl opustit východní Německo. Přes Československo se dostal do západního Německa. Po pádu Berlínské zdi se však opět vrátil na východ. V roce 1991 začal hrát ve skupině Orgasm Death Gimmick. Roku 1992 nebo 1993 se mu narodila první dcera, Khira Li Lindemann. Její matka je Tillova ex-manželka. Tento rok se s Tillem a Oliverem Riedelem vydali do USA. Tam se rozhodli, že nebudou dělat americkou hudbu, ale budou si zakládat na německém přízvuku. Richard se oženil v roce 1999 s modelkou z Jihoafrické republiky, Caron Bernstein. Vzali se na ceremoniálu "Jewish", kde Richard zkomponoval hudbu. Rozvedli se někdy mezi rokem 2003 a 2004. V roce 2006 plánuje vydat svůj sólový projekt "Emigrate". Mluví velice dobře anglicky s americkým přízvukem.
Richard v kapele Orgasm Death Gimmick
V roce 2001 stratil na jednom koncertě prstýnek, který nebyl nikdy nalezen. Napsal text k písni Engel. Nyní žije v USA. Jeho oblíbené skupiny jsou: Kiss, Black Sabbath, AC/DC, Big Black, Red Hot Chili Peppers, Suicidal Tendencies a Pantera.
Richard Kruspe
Scary Child
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama