Romy Schneider-životopis

5. května 2008 v 10:16
Romy Schneider se narodila jako Rosemarie Magdalena Albachová. Pocházela z herecké rodiny, rodiče se však v jejích sedmi letech rozvedli. Romy začala chodit do internátní školy a původně chtěla být malířkou. Po maturitě v roce 1953 se objevila ve svém prvním filmu Až šeříky bílé začnou kvést, kde si zahrála se svou matkou. Měl velký úspěch. Následoval neméně známý Ohňostroj nebo Mládí královny Viktorie.

Nejúspěšnější však byl film Sissi, který vynesl Romy na vrchol popularity. Měl takový divácký ohlas, že byla natočena i další dvě pokračování. Sissi zastínil všechny její další filmy, byly to například Kitty, Christine, Vlak, Kardinál, Proces nebo Smrt v přímém přenosu.

Její osudovou láskou byl Alain Delon, idol dívčích srdcí. Žili spolu pět let. V roce 1964 se rozešli. Mohli sme je spolu vidět ve filmu Bazén. Jejich rozchod znamenal pro velice zamilovanou Romy velkou bolest, ze které se nikdy úplně nedostala. Dalším mužem hereččina života byl herec a režisér Harry Meyen, kterého si v roce 1966 vzala a narodil se jim syn David. Ale manželství bohužel nevydrželo. Romy se naposledy vdává za Daniela Biasiniho. O dva roky později se jim narodila dcera Sarah.

Romy měla smutný a těžký život, po rozchodu s Alainem Delonem, který ji opustil, se pokusila o sebevraždu. V roce 1981 jí zemřel syn, když se nabodl na ocelový hrot při přelézání plotu. Po této tragédii se úplně stáhla do ústraní.

Mezi její velkou neřest patřily cigarety, kterých denně vykouřila přes padesát. Měla veliký talent a za tak krátký život dokázala natočit až šedesát filmů. Většinu z nich natočila ve Francii.

Romy Schneider zemřela 29. 5. 1982 na infarkt.
osobnosti.cz
Scary Child
Romy Schneider
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libuše Hrdinková Libuše Hrdinková | E-mail | 20. února 2010 v 17:03 | Reagovat

Děkuji za moc pěkný článek o této krásné a velmi talentované herečce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama