Jayne Mansfield-životopis

12. června 2008 v 18:16
Vera Jayne Palmerová (19. dubna 1933 v Brynovi Mawr, Pennsylvania - 29. června 1967) byl americká herečka a sexuální symbol. Proslulý její platinou-plavé vlasy a přesýpací hodiny zjistí, ona se objevila během padesátých lét chuť na okouzlující sexuální symboly vedla o Marilyn Monroeovou. V ní nejprve nemnoho hlavních rolí, Mansfield byl se dvořil 20. staletou liškou jako nahrazení pro pak-zlobit Monroe. Nicméně, ji Hollywood kariéra filmu dokázala fleeting; poté, co hrál klíčové role v jen hrst majora Hollywood výroby, do kterých ona proudila samostatně produkoval levné melodramas a filmy komedie, mnoho ze kterého byl natočen v Evropě a cestách nočního baru.

Časný život

Ona bylo jediné dítě Herberta William Palmer a Vera Jeffrey Palmer. To není jasné jestliže její rodiči byli bratranci. [pochvalná zmínka potřebovaný] Dívčí jméno Jayneovy mateřské babičky bylo Jeffrey. Když Jayne byla stará tři roky, její otec, právník, umřel na mrtvici. Po jeho smrti, její matka pracovala jako učitel školy podporovat je. V 1939, Vera se vzal Harry Lawrence zírá a rodina stěhovala se do Dallasu, Texas. Jayne mohl hrát housle do doby ona byla sedm, a by stál v příjezdové cestě hrát pro passersby.
Jayne navštěvoval Highland parkovou střední školu. Pak ona se stěhovala do Austinu s jejím prvním manželem. Ona studovala drama na Southern metodistické univerzitě a univerzitu Texasu u Austina. V Dallasu, ona se setkala s Baruch Lumet, otec ředitele Sidney Lumet, kdo rozhodl se pomáhat jí a vzal ji pod jeho křídlem. Ona vzala úřadující třídy s ním, zatímco on byl založení jeho Dallas institut umění předvádění. V 1953, na october 22th, ona se objevila na stádiu v Arthur Millerově smrti prodavače. Chvíle u Texasu, ona vyhrála několik soutěží krásy: "postrádat Photoflash," "postrádat lampu hořčíku" a "postrádat týden protipožární ochrany." Jeden titul, který ona odmítala byl "postrádat Roquefort sýr," protože to "jen neznil pravě." V roce 1954, ona a její manžel se stěhoval do Los Angeles a ona studovala drama u UCLA
On cover of Life magazine, 1956.Na krytu Život časopis, 1956.
Mansfield byl ženatý třikrát: Paul Mansfield (10. května 1950 - 1958), s kým ona měla Jaynea-Marie (8. listopadu 1950); maďarština-narozený NABBA Mr. vesmír Mickey Hargitay (13. ledna 1958 - 1964), s kým ona měla Miklós Jeffrey (21. prosince 1958), Zoltan Anthony (1. srpna 1960) a Mariska Magdolina (24. ledna 1964); a ředitel Matt Cimber (24. září 1964 - 1966), s kým ona měla Antonia Raphaela Ottaviano (18. října 1965). Jeden autor životopisů cituje Jaynea jako pověst, že Paul nebyl Jayne-Marie je otec, ale ona vzala si jej protože ona byla protichůdná k interupci. Herec Nelson Sardelli napsal knihu po Jayneově smrti prohlašovat, že on zplodil Marisku, ale on měl žádnou roli v jejím životě a Hargitay zvýšil ji jak jeho vlastní.
Jayne a Hargitay kupoval 40-Středomoří místnosti-panské sídlo stylu dříve připustilo Rudy Vallee u 10100 Sunset Boulevard v Beverly Hillsové, který oni volali "růžový palác." Jak jeho jméno obsahuje, panské sídlo bylo celé růžové, s cupids obklopeným růžovými zářivkovými světly, růžové kožešiny v koupelnách, růžové srdce-formoval vanu a vodotrysk chrlit karafiát champagne. Hargitay, kdo byl instalatér a tesař dříve, než on se dostal do kulturistiky, stavěl jeho slavné růžové srdce-formoval plavecký bazén. Engelbert Humperdinck koupil Pink palác v 70-tých letech. V roce 2002, on prodával to vývojářům a to bylo zničeno v listopadu toho roku

Kariéra filmu/osobnost

Mansfield chtěl být filmová hvězda, a byl ochotný dělat prakticky něco pro publicitu. Ona říkala se k dostali její první tv práci tím, že strčí poznámku producentovi, který četl: "36, 22, 35."
Její kariéra filmu začala malými rolemi. Ona měla malou roli v Džungle ženy (1954). Ona pak objevila se v Pete Kelly je Blues hrát Jacka Webba. V lednu 1955, ona sbírala více pozornosti tím, že táhne reklamní kousek zatímco podporuje Howard Hughesův RKO film Pod vodou! hrát Janu Russellovou. V únoru 1955, Mansfield byl Playmate měsíce v Playboy, pro kterého ona by pózovala několik více časů přes následující roky.
Po dva více filmů u Warnera bří., jeden z kterého dal jí uváděnou roli jako paní najatého vraha oproti Edwardovi G. Robinsonovi v Nezákonný (1955), ona šla do New Yorku a objevil se v Broadway výrobě George Axelrod komedie Bude úspěch kazit Rocka Huntera (1955). Opotřebovávat se jediný ručník, ona vychloubala se jak hodně z jejích kouzel jak ona mohla. Ona dostala Theatre světovou cenu 1956 pro její výkon. Stejný rok, Paul Wendkos nabídl jí dramatickou roli Gladdena v jeho filmové adaptaci David Goodis románu Zloděj. Film byl oddělán Film noir styl a Mansfield objevil se podél Dana Duryey a Martha Vickersová. Film byl propuštěn o rok později, když její sláva byla u jeho vrcholu. Ona byla úspěšná v této rovné dramatické roli, nicméně většina z jejích následujících filmových vnějších okolností by byla více umístěná v komedii nebo se zaměřil na její sexuální přitažlivost.
Záda na západním pobřeží, ona se objevila v TV hra se ukáže a hrál v Frankovi Tashlin je Dívka nemůže pomáhat tomu (1956). 3. května 1956, ona podepsala dlouhodobý kontrakt s 20. staletou liškou. Po páru více filmů, ona opakovala její roli Rity Marloweové v 1957 filmové verzi Rock Hunter hrát Tonyho Randalla.
Dívka nemůže pomáhat tomu a Bude úspěch kazit Rocka Huntera byl kriticky uznávané a populární úspěchy v jejich dni a jsou velmi zvažované klasiky dnes. Mansfield je třetí hlavní role v Hollywood film byl Políbit je pro mě (1957) kde ona přijímala prominentní plakátování a zdánlivě hrála s Carym Grantem. Nicméně ve filmu sám ona je málo více než reliéf komedie, zatímco Grantův charakter ukáže přednost pro uhlazenou a rezervovanou rusovlásku vylíčený Suzy Parkerová. Políbit je pro mě neúspěšný u boxoffice a dokázal být Mansfield naposledy hraje roli v majoru Hollywood výroba. Ona pokoušela se vzdálit se od jejího obrazu hloupé blondýny přijetím další rovné dramatické role (albeit jak stripper) v Svéhlavá sběrnice (1957). Tento film byl adaptován z románu Johna Steinbecka a zahrnoval Dana Daileye a Joan Collinsová v jeho obsazení, nicméně tento film také propadl u pokladny.
V říjnu 1957, Mansfield pokračoval 16-venkovská cesta po Evropě pro 20. staletou lišku. Ona vytvořila teplou vlnu u Cannes filmové přehlídky, a byl představován k Queenovi Elizabeth 4. listopadu. "vy jste tak krásní," ona říkala k Queen, kdo odpověděl, "tak vy jste."
Mansfield vyhrál Golden globus v roce 1957 pro nejslibnějšího přistěhovalce - žena, se Carroll pekařem a dřevem Natalie. Ačkoli její nádherné persona - zvýrazněný pisklavým hlasem a nemožně-bujná postava - a omezené rozmezí dělalo ji těžký nahodit, ona byla široce zvažoval číslo Marilyn Monroeové jeden soupeř v přecpaném poli contenders to zahrnovalo Mamii Vanovou Doren, Cleo Mooreová, Diana Dors, a Sheree Northová. Dokonce jako ona kariéra proudila do levných komedií, ona zůstala velmi viditelná a vyhrála Golden vavřín v roce 1959 pro vrchol ženský hudební výkon pro její roli ve V. Británii-produkoval Western Šerif zlomené čelisti západní spoof režírovaný Raoulem Walshem (1958).
Mansfield headlined v Las Vegas, cestoval se Bob nadějí na USO a povolený Jayne Mansfieldová rozbije Las Vegas. Ona dělala množství bodů programy televize včetně Přehlídka Jacka Bennyho (kde ona hrála housle), Přehlídka Stevea Allena, Dole vy jdete a Zápas. Televizní hraní rolí zahrnovalo vnější okolnosti v Burkeovo právo a Hodina Alfreda Hitchcocka

Pozdnější kariéra

Přes její monumentální publicitu, dobré role vyschly. Mansfield přesto zůstal zaneprázdněný v sérii filmů s nízkým rozpočtem většinou natáčel ve Spojeném království a Evropě. Ona odmítala roli Gingera Granta v situační komedii Gilliganův ostrov protože "já jsem filmová hvězda."
V roce 1963, akt fotografuje Mansfielda na scéně Slibuje, slibuje byl vydáván v Playboy. Ona byla první americká tradiční herečka vypadat nahý ve filmu. V jednom notoricky známém souboru fotografií, Jayne upřených pohledech u její hrudi jak laních její mužská sekretářka a kadeřník, pak popadne to v její ruce a povzbuzeních to vysoce. Záležitost vyprodala se a skončila Hughem Hefnerem být konfrontován s poplatkem oplzlosti, později klesl. Pozdnější ten rok, ona byla zatčená za neslušné odhalení zatímco vykonává její číslo v nočním klubu v Burlingtonu, Vermont. Přes publicitu, střední-šedesátá léta její kariéra byla všichni ale přes. Incidently, to bylo také v roce 1963 že ona vydala ji teď kultovní záznam Shakespeare, Tchaikovsky a mě ve kterém ona čte antickou poezii (Shakespeareovy sonety, ale také básně Marlowe, hnědnout, Wordsworth mezi ostatními) s pozadím Tchaikovsky hudby...
Když její sňatek s Hargitay (kdo protestoval proti jejímu vzhledu v Playboy ačkoli on hrál s ní v Slibuje, slibuje) se rozdělil, ona si vzala Cimber, kdo nařídil ji v divadelním představení Autobusová zastávka v Yonkers, New York. Cimber převzal to řídit její kariéru během jejich manželství.

Podle Blanchea Barton je tajný život Satanist, ona stala se zapojená s Church Satan, založený v roce 1966 Anton LaVey, a že ona měla poměr s LaVey. To by mělo být poznamenal, že LaVey veřejné požadavky záležitosti s ní zřejmě začaly jen po její smrti. LaVey dělal si podobné nároky pokračující záležitosti s Marilyn Monroeovou, a jak s Mansfieldem, on nedělal si tyto nároky veřejně dokud ne po Monroeově smrti

Smrt

V roce 1967, její čas byl rozkol mezi Southern barovou cestou a výroba Jednoduchá místnost, zařízený, režírovaný Cimber. Ona se rozštěpila od Cimber a pracovat na Jednoduchá místnost, zařízený visel. Mansfield pokračoval v její cestě nočního baru a začínal datovat jejího právníka rozvodu, Sam Brody, kdo pracoval k vyzývavému Cimber požadavku na jeho plné opatrování a dítě Mansfielda.
Po střetnutí u Guse Stevense klub večeře v Biloxi, Mississippi, Mansfield, Brody, a jejich řidič, Ronnie Harrison, spolu s Mickeyem Jr., Zoltan, a Mariska, šel k New Orleans, kde ona měla objevit se na televizním interview. 29. června u přibližně 4:07 dop. na americké hlavní silnici 90, auto havarovalo do kamionu komár postřikování fogger. Děti přežily s menšími zraněními, ale dospělí byli zabiti okamžitě. Mariska má jizvu na její hlavě od nehody, ale žádná vzpomínka na co se stala.
Pověsti, že Mansfield byl decapitated byl dokázaný nepravdivý, ačkoli ona dělala utrpět hrozné hlavní trauma. Tato městská legenda byla možná plozena faktem že její světlovlasá paruka letěla mimo její hlavu a byl viděn ve fotografiích policie.
Její pohřeb byl držen 3. července 1967 v Penovi Argyl, Pennsylvania, celebroval ministrem metodisty. Ona je pohřbena na Fairview hřbitově, jen jihovýchodní Pena Argyl. Cenotaph památníku je v Hollywood navždy hřbitov, Hollywood, Kalifornie, v její cti. Krátce po pohřbu, Hargitay žaloval její majetek pro přes $275,000 podporovat děti. On si vzal jeho manželku proudu to září.
Mansfield má hvězdu na Hollywood jít slávy u 6328 Hollywood Boulevard.
V a E; síť Biografie program o Jayne Mansfieldové, pozdní Tony Randall, kdo pracoval s ní v Bude úspěch kazit Rocka Huntera? mluvil o jak přátelský a praktický Jayne byl. On říkal, že když turisté by jeli kolem jejího panského sídla, ona by mohla jen střelit na ven, mávat a zdravit je. Jak Randall dá to, "ona byla houkat!"
navajo.cz-přeloženo z angličtiny!!!!( je to trochu kostrbaté:D)
Scary Child
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama