Shirley Manson-životopis

29. června 2008 v 13:03
Shirley Ann Manson je bezpochyby nejexpresivnějším a nejznámějším členem Garbage. Narodila se 26. srpna 1966 ve skotském Edinburghu. Jako malá chtěla být vším možným, baletkou začínaje a kosmonautem a řidičem trucku konče.
Byla velmi rozzlobené dítě, především proto, že ji spolužáci často šikanovali a posmívali se jejím zeleným očím a rudým vlasům ("Nikdy jsem nebyla cool, nikdy mě neakceptovali, nikdy jsem nebyla součástí fašistické elity. Byla jsem zrzka."). V deseti letech se poprvé projevila její vnitřní hořkost a zlost, když zabila svoji rybičku. "Všechny onemocněly a vymíraly jedna po druhé," vzpomíná. "Jedna zbyla. Její stav se nezlepšoval, ani nezhoršoval."
Jak Shirley dospívala, začala se zajímat o sex, drogy a rock'n'roll. Již v šestnácti letech zpívala v rockové kapele (August 1904), ze které však v zápětí odešla a po krátké pauze u The Wild Indians se dostala k Goodbye Mr. Mackenzie, kde zpívala a hrála na klávesy. Goodbye Mr. Mackenzie nebyla příliš úspěšná (přestože se jejich album Good Deads And Dirty Rags dostala do první třicítky britské hitparády), přesto však upoutala pozornost nahrávací společnosti EMI/Capitol Records. Capitol však prodal roku 1990 GMM společnosti Radioactive. Radioactive měli GMM rádi, distributor MCA však ne, a tak byly mezi GMM a MCA velmi napjaté vztahy. Shirley v té době začala zpívat hlavní vokály, kapela se přejmenovala na Angelfish a odletěla do USA natočit stejnojmenné debutové album. Tematicky se toto album vydalo do vod pro GMM neznámých: neuskutečněná láska, nevyléčená zranění a jiné věci ze Shirleyina osobního života.
K Garbage se Shirley připojila, co ji zahlédl Steve Marker v klipu k "Suffocate Me" od Angelfish v pořadu "120 Minutes" na MTV. Steve Angelfish kontaktoval a domluvil se s Shirley, že se u nich během amerického turné staví. Podle členů kapely bylo první setkání příšerné. "My byli nervózní, ona byla nervózní", říká Steve, "a byla to katastrofa". Ale přesto věděli, že je to ta pravá. "První setkání nebylo dobré. Neudali jsem jí žádný směr a ona zareagovala špatně a nebyla příliš asertivní." Po několika týdnech se však vrátila. "Měla odvahu se vrátit", dodává Vig, "Poslední věc, kterou jsem chtěli, byl někdo, s kým bychom mohli manipulovat. O některých textech řekla: 'Tak tohle fakt zpívat nemůžu!'".
V součastnosti je Shirley známá (kromě toho, že hraje v Garbage, samozřejmě :) především kontroverzními postoji k hudbě, hudební scéně a otevřeností co se sexu týče (stačí si přečíst studio diaries, které psala během natáčení BeautifulGarbage - http://www.garbage.com/journal/index.asp) Jako jedna z mála například kritizovala desku Amnesiac od Radiohead, ze které byl celý (nebo přinejmenším celý hudební) svět unešen. Také je známá svým postojem ke "zpěvačkám" jako Britney Spears a Christina Aguilera a říká, že "rozhodně nehodlá být jakousi zmalovanou krávou, jenom proto, aby se prodalo víc desek".
Shirley byla v letech 1996 - 2003 vdaná za skotského sochaře Eddieho Farella, kterého popisuje jako "muže, který ji dokáže rozesmát".
butterfly666.blog.cz
Scary ChildShirley Manson
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama