Yves Saint Laurent představil svou kolekci na jaro 2007

11. června 2008 v 18:07 |  MÓDA
Celou plochu mola nechal Pilati posypat fialkami a tento originální květinový koberec vystihoval hlavní myšlenku celé kolekce. Modelky měly poněkud ztíženou chůzi, ale tuto akrobacii na jehlových podpatcích po netradičním povrchu zvládly profesionálně a bez nehody. Celá přehlídka působila velice poeticky, jen dívky na molu se někdy tvářily poněkud úzkostlivě a nešťastně, což chvílemi rušilo pohled na Pilatiho nejkrásnější modely.

Nejlepší kusy přehlídky byly předvedeny až ke konci, v celé své fialkové a purpurové kráse. Oděvy šité z šifonu, jemné sukně a dokonce i drobná " ohlávka " z bílých květů na finálových šatech se pomalu vzdaloval od předešlého náznaku erotičnosti.

Tematicky ucelená kolekce tak dokazovala Pilatiovu koncepčnost i smysl pro detail. V počátku se dívky ukázaly v černobílých variacích dobře střižených kabátků v pase pevně převázaných. Vrcholem této části bylo jistě předvedení elegantního kabátu v pařížském stylu a haleny s vysokým límcem. Společně tato kombinace připomínala styl smokingu. Celou kolekcí prolínané květinové téma se na chvíli vrátilo v podobě bílé košile s fialkami šité z organzy.
Zajímavé a originální košilové šaty s bavlněným bryndáčkem působily naopak vtipně a romanticky. Dále byly zajímavé černé krátké koktejlové šaty z organzy opásané kůží.

Jediné, nad čím se na chvíli mohl kritický zrak diváků pozastavit , byly netradiční kalhoty. Zdálo se, že se návrhář snažil za každou cenu odpoutat od klasického a v poslední době stále prezentovaného střihu úzkých nohavic. Zda byla tato volba správná, je těžké soudit, záleží na individuálním postoji každého z nás.

Ostatně Pilati není jediný návrhář, který podobné střihy poslední dobou vytváří. I další světoví tvůrci se snaží veřejnosti předvést nové a neotřelé nápady. Snad jen extrémně snížený rozkrok u některých modelů kalhot je opravdu těžko nositelný. Kolekce je ale v každém případě originální a závěr opět v duchu fialkové romantiky ji povznesl na jedinečnou a neopakovatelnou.
fotky najdete na : www.moda.cz

Scary Child
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama