Das Filmfest

31. srpna 2010 v 11:33 |  FILMOGRAFIE
Festival der Film se vrací do Prahy a Brna pod novým názvem Das Filmfest. Od 6. do 10. října proběhne v kinech Lucerna a Evald a poté se přesune do kina Art v Brně. Festival specializovaný na Německo, Švýcarsko a Rakousko přiveze letos 27 filmů.

Herec Moritz Bleibtreu (vpravo) ve filmu Žid Süss - film bez svědomí, který odhaluje pozadí nacistické propagandy.

Herec Moritz Bleibtreu (vpravo) ve filmu Žid Süss - film bez svědomí, který odhaluje pozadí nacistické propagandy.
FOTO: dasfilmfest


"Pečlivě vybraná díla německé, rakouské a švýcarské filmové produkce, často s úspěchem promítaná na letošním Berlinale, budou uvedena ve čtyřech sekcích. Tematicky obzvlášť atraktivní je první z nich - Am Limit - zabývající se životem "na hraně" společnosti či za hranicemi konvencí.
Naopak uvnitř hranic regionu Tyrolských Alp se drží sekce IFFI Fokus Tirol. Snímky v sekci MusikMania vzdávají hold hudbě. Současné Německo - často v jeho krajních podobách - reflektují krátké filmy uznávaných režisérek a režisérů i nastupující generace uvedené společně pod hlavičkou Noc krátkých filmů," sdělila Silvie Marková z agentury Smart communication.
Zvlášť zajímavé by mohly být filmy o Veitu Harlanovi, jedné z hlavních postav nacistického filmu. Harlan natočil známý antisemitský film Žid Süss. Jeho historii odhalují snímky Žid Süss s podtitulem Film bez svědomí a Harlan - Ve stínu Žida Süsse režiséra Felixe Moellera.
V sekci MusikMania poběží mimo jiné populární komedie Soul Kitchen německého režiséra Fatiha Akina. Ten obdržel již několika cen z velkých festivalů a je dnes považován za evropskou hvězdu. Má za sebou uznávané filmy jako V červenci, Solina, Na druhé straně a Proti zdi.
Z jiného, hip-hopového soudku, pochází film Neükolln Unlimited o mladých libanonských sourozencích, kteří se snaží uživit v drsnější čtvrti Berlína.
Více na www.dasfilmfest.cz.

www.novinky.cz

www.scarychild.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama