Říjen 2010

Ben Barnes

29. října 2010 v 19:34 PÁNOVÉ

Tento anglický herec (1981) se narodil v Londýně.

ben barnes kelly blatz toronto film festival 04


www.scarychild.blog.cz

Berlin

29. října 2010 v 19:33 MÓDA
Berlin
www.scarychild.blog.cz

Obraz Doriana Graye

27. října 2010 v 9:21 FILMOGRAFIE

Podle románu Oscara Wildea , vznikl v roce 2009 film s názvem Dorian Gray.
V tomto strhujícím anglickém filmu, hrají Ben Barnes, Colin Firth....DOPORUČUJI !!!!!!!!!!!!!!!


www.scarychild.blog.cz

Paní spisovatelka :D

24. října 2010 v 10:58 MÓDA
Paní spisovatelka :D
www.scarychild.blog.cz

Mark Waschke

24. října 2010 v 10:58 PÁNOVÉ


Je to německý herec, narozen v roce 1972

Momentálně ho můžeme vidět ve filmu Juraje Herze : Habermannův mlýn

Německý trailer na film Habermannův mlýn:


český trailer na film Habermannův mlýn:
www.scarychild.blog.cz

Agnes Obél

21. října 2010 v 16:41 HUDBA

Dánská zpěvačka, žijící v Německu a její melancholické skladby


Just so:
Riverside:www.scarychild.blog.cz

Lehká elegance

21. října 2010 v 16:34 MÓDA
Lehká elegance
www.scarychild.blog.cz

Jaroslav Rudiš - nová kniha : Konec punku v Helsinkách

19. října 2010 v 18:11 LITERATURA
Jaroslav Rudiš (*1972) Autor románů Nebe pod Berlínem, Grandhotel, Potichu a Konec punku v Helsinkách. S Jaromírem 99 vytvořil úspěšnou komiksovou trilogii Alois Nebel. Za své knihy získal Cenu Jiřího Ortena a čtenářskou cenu Magnesia Litera. Je spoluautorem několika českých a německých rozhlasových a divadelních her i filmových scénářů. Žije a pracuje mezi Lomnicí nad Popelkou, Prahou a Lipskem.

Při psaní své nové knihy Konec punku v Helsinkách  si Jaroslav Rudiš tuhle muziku pouštěl. A taky trochu přemýšlel, co se s těmi zarytými pankáči, kteří tu byli v osmdesátých letech, dnes asi stalo.
PRAHA Nový román spisovatele Jaroslava Rudiše (1972) se jmenuje Konec punku v Helsinkách. Ale nevypráví ani tak o Helsinkách jako o vzteku, lásce, útěcích, Německu a hlavně Jeseníkách, v nichž se za komunismu žilo možná ještě o něco hůř než ve zbytku Československa.

k


Byl jste někdy opravdový "pankáč"?

Vím, že vstupuju na tenkej led a hrdinové z knížky by mi asi dali facku. Pankáč jsem nikdy nebyl a v šestnácti sedmnácti jsem poslouchal Depeche Mode a The Cure. Ale znal jsem třeba HNF, nejlepší punkovou kapelu z Čech, v který jsou skvěle obtisklý osmdesátý léta. Poslouchali jsme ji v autobuse z Lomnice do Turnova, protože jeden můj spolužák měl pankáčskýho bráchu…
Co je pro vás vlastně punk?

Ten význam se pořád vyvíjí. V Československu i v NDR znamenal vztek a frustraci. No future. Pro mě je to určitý vzdor, jít proti proudu. Líbí se mi jeho energie a přímočarost i určitá naivita. I když nejsem pankáč, měl na moje psaní vliv: snažil jsem se vytvořit různý tóny, rytmy vyprávění.

Klik na celý rozhovor...

Christmas

19. října 2010 v 15:06 MÓDA
Christmas:D

www.scarychild.blog.cz

Nicholas Kirkwood pro Peter Pilotto, kolekce jaro/léto 2011

15. října 2010 v 19:28 MÓDA


Jako první vám představíme spolupráci Nicholase Kirkwooda s Peterem Pilotto, pro kterého vytváří Nicholas Kirkwood stylové modely obuvi již dvě sezóny. Letošní spolupráce těchto módních mágů vyvrcholila londýnským týdnem módy (London Fashion Week), na kterém Pilotto představil svou kolekci pro jaro a léto 2011. Kolekci tak obohatily Kirkwoodovy otevřené sandálky s extravagantním, do prázdného obdélníku tvarovaným kovovým podpatkem, zvýrazněně broušenou kůží a platinově blyštícími se předními pásky. 


Moderní baletka - Nicholas Kirkwood pro Erdem, kolekce jaro/léto 2011

Přehlédnou nelze ani letošní Kirkwoodovu spolupráci se značkou Erdem na kolekci pro jaro a léto 2011, i v tomto případě představené v rámci London Fashion Week. Co se týče Erdem a Nicholase Kirkwooda, jedná se o jejich v pořadí druhou spolupráci. Design kolekce na jaro 2011 se podobá baletním střevícům ladně se obtáčejícím okolo lýtka. Charakteristické je pro kolekci také použití pestrobarevných květinových potisků, saténových i semišových materiálů a v neposlední řadě si užijete také vysoké a širší kožené podpatky. 

Dřevěné umění pod patou - Nicholas Kirkwood pro Rodarte, kolekce jaro/léto 2011

Další neopomenutelné modely vyplynuly z Kirkwoodovy spolupráce se značkou Rodarte. I v tomto případě se jednalo o spolupráci na jarní kolekci Rodarte 2011, která byla letos v září představena na New York Fashion Weeku. Nicholasova tvorba na Rodarte kolekcích trvá již od kolekce pro jaro a léto 2009. V současně představené kolekci přináší však Nicholas Rodartovu linii do zcela nového prostředí. Rodarte kolekce 2011, která byla inspirována předměstí 70. let, byla zdůrazněna právě Kikrwoodovými super-skulpturálními zlatými platformami. Klíny boty jsou ručně vyřezávány ze dřeva a mají tvořit motýlky a tvary květin. 

Jehlové království inspirované africkými kmeny - Nicholas Kirkwood pro Prabal Gurung, kolekce jaro/léto 2011

Letos poprvé však Nicholas Kirkwood spolupracoval například se značkou Prabal Gurung. I pro tuto značku vytvořil Kirkwood modely obuvi pro jarní a letní kolekci 2011. Modely obuvi jsou v tomto případě charakteristické neobyčejnými jehlovými podpatky zvýrazňující jinak grafickou kolekci Prabal Gurung 2011, která byla představena na New York Fashion Weeku. Příznačný design vytváří různé materiály obuvi, jako je kůže a latex v pěti výrazných barevných kombinacích, v odstínech barev černé, bílé, pískové a korálové. Všimnout si můžete i pěti osobitých latexových pásků, které jsou omotané kolem kotníku. Jsou inspirovány africkými domorodými náhrdelníky. 

Barevné vroubkování Pollini - Louis Gray a Nicholas Kirkwood, kolekce jaro/léto 2011

Nicholas Kirkwood byl jmenován kreativním ředitelem módní společnosti Pollini a jen nedávno uvedl Pollini designérský projekt, který zahrnuje spolupráci s pěti návrháři. Jedním z nich byl i módní návrhář Louise Gray. Kolekce Louise Gray byla popsána jako rafinovaná a pestrobarevná. To samé platí pro Kirkwoodovy modely bot. Jejich vršek je tvořen zářivě výrazným plastovým materiálem. Podrážka boty je tvořena extravagantnějším, přesto půvabným vroubkovaným vzorem. 

Jemný design minimalistických sandálků Pollini - Preen Pollini a Nicholas Kirkwood, kolekce jaro/léto 2011

Součástí Pollini designérského projektu byla i Kirkwoodova spolupráce s Preen Pollini. Polinni kolekce byla naopak inspirována výletem do Egypta, a tak byl i styl kolekce delikátní a jemný. Vyznačoval se minimalistickými sandálky a síťkovanými kotníčkovými modely. 

Barevný mix sametu s kůže - Nicholas Kirkwood pro Michael van de Ham, kolekce jaro/léto 2011

London Fashion Week letos vřele poctil i značku Michael van de Ham a její kolekci na jaro a léto 2011. I na této kolekci se podílel Nicholas Kirkwood. V tomto případě se jednalo o úžasnou a barevně propracovanou kolekci páskových sandálů. Po Polliniho vzoru byla kolekce mixem sametového materiálu s materiálem koženým. Modely bot s vysokým podpatkem i platformou byly nápaditě dozdobeny robustním svazkem tkanic. 

Našíváme korálky a pajetky. I na boty! - Nicholas Kirkwood pro Meedham Kirchhoff, kolekce jaro/léto 2011

Kolekce Meedham Kirchhoff pro jaro a léto 2011 byla na London Fashion Weeku dekorována snad "od hlavy až k patě a nazpátky". Stage, módní doplňky a dokonce i boty - prostě všechno. Boty Nicholase Kirwooda, jež byly součásti kolekce, byly ozdobeny barevnými našívanými korálky a pajetky. Modely barevných bot tvořily barevné obrazce, kterých si nebylo možno nevšimnout. Jedná se o vykrojené sandály s nižší platformou a zavalitějším podpatkem. 

Zdroj obrázků: Shoerazzi.com

zdroj:  www.moda.cz

Once upon a time ...

13. října 2010 v 18:23 MÓDA
Once upon a time...
www.scarychild.blog.cz

Karel Roden

10. října 2010 v 9:26 PÁNOVÉ
Je to český herec (1962), který je velice úspěšný v zahraničních filmech např.:

Hellboy, Báthory,Blade, Hlídač číslo 47, Habermanův mlýn a chystaný film Lidice , atd.Reklama na Fernet :D
www.scarychild.blog.cz

Nena-super song :D

8. října 2010 v 15:09 HUDBA

NENA - DU BIST SO GUT FÜR MICH (2010)


www.scarychild.blog.cz

Das Filmfest-německy mluvené filmy

8. října 2010 v 15:07 FILMOGRAFIE

Das Filmfest: německy mluvené filmy až pod nos


Das Filmfest (původně Der Film)

Das Filmfest (původně Der Film)
Praha - Na nejzajímavější hrané a dokumentární snímky z poslední doby, mnohé uváděné na letošním Berlinale, sází dramaturgie festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest. Pátý ročník přehlídky zavedené po čtyři roky pod názvem Der Film se pod novou hlavičkou koná od 6. do 10. října v pražských kinech Lucerna a Evald, následně se tradičně přesune do brněnského Kina Art. Festival, který letos poprvé nabídne i doprovodný program, uvede během zahajovacího večera i nejnovější snímek Juraje Herze Habermannův mlýn, odehrávající se v Sudetech 40. let.


Video: Rozhovor s herečkou Franziskou Weiszovou


Spustit videoSpustit video
Spustit video

Pokud chcete video shlédnout tak na http://www.ct24.cz

Das Filmfest nabízí vybraná díla z německé, rakouské a švýcarské filmové produkce rozdělené do čtyř sekcí. Organizátoři očekávají, že vzhledem ke snímkům, které publikum preferovalo v minulých ročnících, bude na letošním Filmfestu k nejvyhledávanějším patřit sekce Na hraně / Am Limit. Zařazeny jsou do ní snímky zabývající se životem "na hraně" společnosti i za hranicemi konvencí.

Lupič

Nejzávažnější téma z historického pohledu nabídnou v sekci Na hraně dva filmy věnované jedné z hlavních postav nacistické filmové propagandy Veita Harlana. Před sedmdesáti lety natočil antisemitský film Žid Süss, za který byl dvakrát obžalován za zločin proti lidskosti. Ve stejnojmenném hraném filmu s podtitulem Film bez svědomí líčí s odstupem režisér Oskar Roehler historii tohoto štvavého propagandistického kusu. Das Filmfest uvede i tematicky související dokumentární snímek Harlan - Ve stínu Žida Süsse režiséra Felixe Moellera.
Občanská výchovaObčanská výchovaSekce IFFI Fokus Tirol se bude držet uvnitř hranic regionu Tyrolských Alp. "Na pozadí drsného života pod vrcholky alpských velikánů ukáže, jak tvrdá, překvapivá a kontrastující s idylickou přírodou může být realita," doplnila Elisabeth Marinkovičová z Rakouského kulturního fóra. Její slova potvrzuje například film Březen, v němž se tři přátele vydávají nejen na hranici svých možností, ale společnou sebevraždou je překračují, nebo film Občanská výchova pojednávající také o trojici kamarádů, kteří svérázně protestují proti nerovnému rozdělení bohatství ve světě.
Snímky v sekci MusikMania vzdávají hold hudbě a tanci. Největším tahákem by mohla být úspěšná komedie Soul Kitchen německého režiséra Fatiha Akina. Diváky přivede do řecké restaurace v Hamburku, kde vzniká originální hudební scéna a porotu i publikum nadchla už při svém uvedení na festivalu v Benátkách. Akin je autorem také snímku nazvaného Zvuk Istanbulu, v němž se vydal na východ, aby vytvořil portrét tohoto multikulturního místa prostřednictvím jeho hudby.
Neukölln UnlimitedNeukölln UnlimitedV sekci MusikMania zazní různé hudební žánry. Hip hopem je protknut život dvou mladých libanonských bratrů ve snímku Neukölln Unlimited, naopak rokenrol klíčí v srdci malé holčičky ve filmuA je tu Lola! Pianomania představuje kouzelný svět ladiče pián a jeho cestu za dokonalým zvukem a tancem ztvárněnou vášeň k folklóru si diváci budou moci vychutnat ve snímku Bödälä - Dance the Rhythm.
Noc krátkých filmů, poslední ze čtyř sekcí, nabízí směs krátkých hraných filmů, dokumentárních snímků, filmových esejí a experimentů. Reflektuje pohled třinácti režisérů na dnešní Německo, a to abstraktně či konkrétně a svobodně ve volbě formátu i obsahu.  


ceskatelevize.cz

www.scarychild.blog.cz

Audrey

8. října 2010 v 15:07 MÓDA
Audrey
www.scarychild.blog.cz

Habermannův mlýn

6. října 2010 v 19:24 FILMOGRAFIE

V Praze měl premiéru Habermannův mlýn Juraje Herze

Režisér Juraj Herz (vpravo) a německý herec Mark Waschke na premiéře filmu Habermannův mlýn, která se konala 5. října v Praze.

Praha - V Praze měl dnes premiéru
 film Juraje Herze Habermannův mlýn. Vznikl v česko-německo-rakouské koprodukci, do kin vstoupí 7. října ve 28 kopiích. Do tří sálů multikina ve Slovanském domě a kina Lucerna přišli členové tvůrčí a herecké delegace včetně představitele hlavní role, německého herce
 Marka Waschkeho, který stejně jako režisér dostal začátkem roku Bavorskou filmovou cenu.
Diváky pozdravili také herci Karel Roden, Zuzana Kronerová, Andrej Hryc,Jan
 Hrušínský a dále například producenti Karel Dirka, Jan Kuděla, PavelNový a kameraman Alexander Šurkala.
"Byla to skvělá práce s výborným týmem lidí," řekl Waschke, který z plátna mluví česky. Scénář, pod jehož jedenáctou verzí je podepsán Wolfgang Limmer, vznikl na základě skutečných událostí
. Odehrává se v malé vesnici v Sudetech mezi rokem mnichovské dohody 1938 a rokem 1945, kdy končí válka a začíná odsun. Podle Herze ukazuje jednu z nejčernějších kapitol ve vztazích mezi Čechy a Němci, neboť krutosti, které je provázely, zůstávají dodnes tabu.

Režisér Juraj Herz (vlevo) a německý herec Mark Waschke na premiéře filmu Habermannův mlýn, která se konala 5. října v Praze.

Scénář vychází z románu spisovatele Josefa Urbana. Hubert Habermann byl mlynář ze severomoravského Bludova. Byl Němec, ale s českými sousedy vycházel normálně. S některými se úzce přátelil, mluvil česky, a to i s příslušníky vlastní rodiny. Za války některým Čechům pomáhal. Po osvobození zmizel; ukázalo se, že byl v květnu 1945 zavražděn. Vražda nebyla nikdy řádně objasněna, viníci nebyli potrestáni a jeho žena byla i sdětmi
 po válce odsunuta.
"Nemá se oplácet zlé zlým. I proto vyhnání Němců po válce nebylo důstojné českého národa. Byly tam msty, obava z toho, že Němci věděli, kdo je udavač, byl tam i majetek. Tato příkoří nebyla nikdy odčiněna," řekl ČTK režisér, který snímek považuje za částečné vyrovnání se s minulostí.
Proto ve filmu
 ponechal i scénu, ve které kněz říká jednomu z hitlerovců, aby se ve Vatikánu obrátil na pátera Hudala, který zařídí jeho odvoz do Argentiny. "To byl trošku boj, zvláště s bavorskou stranou, neboť Bavorsko je katolickou zemí," dodal režisér, který mnohokrát upravoval scénář. Jako dítě prošel koncentračním táborem Sachsenhausen. I proto chtěl, aby se v odjíždějícím transportu na plátně objevila žena hlavního hrdiny s křížkem na krku a s židovskou hvězdou na hrudi.
"Lidé jsou všude stejní, rozumný člověk proti tomu nemůže
 mít námitky," komentoval to Roden před časem na tiskové konferenci. I podle Jana Hrušínského zůstane otázka, jak oplácet zlo, dlouho nevyřešena. "Nejsem si jist, zda vám mohu v souvislosti s tímto tématem popřát příjemný večer," řekl Hrušínský premiérovému publiku.
Podle německého producenta Karla Dirky nejde jen o otázku, jak se chovali Češi nebo Němci za války a po ní. "Jde o charakterovou stránku člověka, která nemá s nacionalismem ani fašismem nic společného. Když je charakter lidí narušený, může to mít fatální důsledky. Vypjatá doba pak jen ještě víc umožňuje lidské zlobě vyvřít," dodal.
Herz udělal dvě filmové verze - českou s německými titulky a německou s titulky v češtině. Začátkem ledna bude
 Habermannův mlýn uveden v německé a rakouské distribuci, už v listopadu se má objevit v amerických kinech. Podle producenta Jana Kuděly přispěla česká strana do 87milionového rozpočtu 33 miliony, téměř třetinu pokryl grant fondu kinematografie.


Jiří Borovička kš
Autor: ČTK
www.ctk.cz


www.scarychild.blog.cz

Nice

5. října 2010 v 19:09 MÓDA
Nice
www.scarychild.blog.cz