Listopad 2011

Berlin Art

19. listopadu 2011 v 10:15 NĚMECKOwww.scarychild.blog.cz

I Love Geek ♥

19. listopadu 2011 v 10:12 MÓDAKaždý by si na učení měl najít nejen nejpříhodnější místo, ale také způsob. Někomu vyhovuje psát a psát a ps… Jiní zase vykřikují nahlas jednotlivé pojmy a občas se najde i jiná výjimka, jak se dozvíte v našich tipech na několik způsobů učení.

Pište do aleluja
Psaní je jeden z nejtradičnějších způsobů, který pomáhá studentům zapamatovat si látku do školy. První krok začíná už psaním poznámek v aule, pokud ale tento stupeň vynecháte, možná vám pomůže vzít si skripta nebo jiné materiály k předmětu a vypsat si z nich svoje vlastní poznámky. Také si můžete půjčit sešity a papíry od spolužáka a udělat si z jeho záznamů svůj výtažek. Kuba z filmové školy v Písku používá takzvaný systém minimalizace, kdy si píše čím dál tím stručnější poznámky, ale u každého hesla se mu už vybaví veškeré souvislosti.

Hlasitě a při chůzi
Mnoha studentům pomáhá, když si všechno opakují pořád dokola a nahlas. Mají tak vlastně pocit, že danou látku slyší i z venku a posléze si ji lépe vybaví při zkoušce nebo při testu. Možná, že by vám také vyhovovalo chodit při učení s učebnicí v ruce sem a tam po pokoji. V tom případě si zajistěte volný pokoj, aby se vám ožralí spolubydlící, kteří mají zkoušky za sebou, nepletli pod nohama. Jendovi ze 3. lékařské fakulty UK v Praze pak vyhovuje, když občas vstane a praští bichlí (např. Čihákem) několikrát o zem.

Číst, psát a počítat
Tyto dovednosti se děti učili již za Marie Terezie. O psaní jsme se již zmínili, počítání se pak týká pouze studentů matematických, finančních a přírodovědných oborů. Zbývá nám připomenout, že bez čtení se nenaučíte vůbec nic. Naopak - čím víc budete číst znovu a znovu skripta, poznámky nebo prezentace, tím víc si je zafixujete do paměti. Výhodu mají studenti s takzvanou fotografickou pamětí, kterým stačí list jen přelítnout a vědí přesně, kde je zapsaná ta která věta. Ale i ostatním může vícečetné čtení velmi pomoct, jedinou radou tedy je - zkusit to.

Vůně, chutě, hmat, zrak, čich
Je opravdu důležité a výhodné zapojit do studia všechny smysly. Pokud se učíte o HDP nebo klidně o chemické přípravě trinitrotoluenu při zapálené skořicové svíčce a dostanete tuto otázku při zkoušce, nejprve se vám vybaví právě vůně skořice a poté i pojmy, definice a fakta, které máte s vůní spojené. To samé platí o chutích, o zraku a dalších smyslech. Jen dbejte na to, aby všechny vaše vjemy byly příjemné a pozitivní. To abyste před zodpovězením otázky zkoušejícího nejdřív nepřizabili.

Dárečky a relax
Nezapomeňte si od učení občas odpočinout. Tu a tam prostě musíte vypnout kolečka v mozku a trochu je promazat třeba pivem nebo čokoládou. Zároveň se tak za pokroky při studiu odměňujete a možná se snad začnete na učení těšit!

Nezapomeňte také:
•pravidelně větrat (proprděný studentský bejvák je zlo)
•hýbat se (se ztuhlým svalstvem se ke zkoušce ani neodstavíte)
•spát (nebo nebudete přes pytle pod očima vidět na řádky na stole)

www.scarychild.blog.cz

Daphne G.at home

14. listopadu 2011 v 15:57 MÓDA

www.scarychild.blog.cz

Hermes-Birkin bags

3. listopadu 2011 v 20:14 MÓDA

klik na celý článek:) Hvězdy a Birkin